cien

USŁUGI

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA I ESTETYCZNA

Stomatologia zachowawcza zajmuje się leczeniem ubytków próchnicowych i ich odtwarzaniem przy pomocy specjalnego materiału kompozytowego światłoutwardzalnego, potocznie nazywanego plombą. Dla uzyskania najlepszego efektu estetycznego kolor materiału odbudowującego jest dopasowywany do koloru zębów. Dzięki temu rekonstrukcja jest niemal idealna. Aby pacjent czuł się komfortowo podczas wizyty, leczenie ubytków można przeprowadzać pod znieczuleniem. Celem leczenia zachowawczego jest powstrzymanie postępującej próchnicy oraz prowadzenie odpowiednich działań profilaktycznych.

Stomatologia estetyczna ma na celu korektę kształtu zębów i ich koloru. Wykorzystuje ona szereg nowoczesnych metod, takich jak licówki, korony czy nakładki Inlay i Onlay. Są one wykonywane przez technika stomatologa z materiałów kompozytowych lub porcelany. Dzięki temu możliwe jest nie tylko odtworzenie nawet znacznych ubytków w tkance zęba, ale też osiągnięcie niebywałych efektów estetycznych. Stomatologia estetyczna pozwala również na wyeliminowanie niektórych defektów, np. diastemy, potocznie zwanej szparą między zębami.

Zobacz usługi

DENTYSTA DLA DZIECI

Kolorowy, światłoutwardzalny materiał wypełnieniowy na bazie kompomeru z błyszczącym brokatem do wypełnień w zębach mlecznych. Twinky Star dostępny jest w siedmiu kolorach z efektownym brokatem. Zalecany szczególnie w stomatologii dziecięcej. Materiał ten bazuje na sprawdzonej technologii kompomerów firmy Voco i cechują go bardzo dobre właściwości chemiczne oraz fizyczne jak np.: duża ilość uwalnianego fluoru i minimalna ścieralność. Twinky Star oferowany jest w kapsułkach, co pozwala na szybką, prostą i pewną aplikację.

Zobacz usługi

PROTETYKA

Korona to pokryty porcelaną naparstek imitujący kształtem i kolorem koronę zęba. Korona składa się z dwóch części: podbudowy i olicowania. Podbudowa to cienka (0,2-0,5 mm), dokładnie dopasowana do kształtu zęba czapeczka metalowa lub ceramiczna, od której zależy trwałość i estetyka przyszłej korony. Na podbudowę olicowanie nakładane jest warstwami, tak jak warstwowa jest budowa zęba. Materiał do olicowania korony produkowany jest w kilkunastu odcieniach, co pozwala dopasować go tak, by nie różnił się od naturalnych zębów. Aby założyć koronę na ząb, musisz co najmniej dwa razy odwiedzić stomatologa. Najpierw ząb, (a raczej to co z niego zostało) doszlifowuje się tak, by został z niego stożek, na którym oprze się korona. Potem w pracowni protetycznej, technik wykonuje koronę, którą nakłada się na ząb. Oczekiwanie na nią trwa od pięciu do piętnastu dni. Korony stosuje sie u osób, których zęby są mocno zniszczone, lub po zębie pozostał im tylko korzeń, ale nie mają jeszcze braków w uzębieniu.

Zobacz usługi

CHIRURGIA
  • Ekstrakcje
  • Odsłanianie zębów zatrzymanych w łuku, ekstrakcje zębów mądrości.
  • Plastyki połączeń z zatoką szczękową.
  • Leczenie powikłanych ropni oraz przetok ustno-twarzowych.
  • Resekcje wierzchołka korzeni, hemisekcje.
  • Zabiegi usunięcia zmian zapalnych błony śluzowej.
  • Przygotowanie jamy ustnej do leczenia protetycznego – podcinanie wędzidełek.

Zobacz usługi